Oprav dům po babičce
15. 09. 2023

Oprav dům po babičce

Program "Oprav dům po babičce" je nový dotační program, který se spouští v září a je zaměřený na obnovu starších domů v České republice. Cílem tohoto programu je urychlit renovaci domů, poskytnout finanční podporu na začáteční investice a usnadnit mladým domácnostem cestu k úspornému bydlení. Tímto způsobem chceme využít stávající zástavbu a zabránit rozšiřování obcí do volné krajiny a zbytečnému zabírání zemědělské půdy.

Program "Oprav dům po babičce"

Tento program je určen majitelům rodinných nebo rekreačních domů, kteří splní podmínky pro zateplení stávající budovy nebo postaví dům s danými parametry na místě odstraněného původního domu. Jedná se o skvělou příležitost pro všechny, kteří chtějí zlepšit energetickou účinnost svého domova a snížit náklady na provoz.

Finanční podpora a výhody programu

Nový program nabízí předfinancování a zvýhodněný úvěr pro příjemce dotace. Investice do zateplení a úsporných opatření vám pomohou snížit náklady na provoz domu a ušetřené prostředky vám zase pomohou splatit úvěr bez větších obtíží. Program také umožňuje kombinovat dotace až 1 milion korun na zateplení s dalšími úspornými opatřeními, jako je výměna zdroje tepla, instalace fotovoltaických panelů nebo dokonce dobíjecí stanice pro elektromobil. Celková výše dotace může dalece přesáhnout milion korun.

Jak využít program "Oprav dům po babičce"

Tato podpora se týká opatření realizovaných po 1. lednu 2021. Můžete tedy žádat o dotaci pro již provedená opatření po tomto datu, nebo žádat o peníze na plánovaná opatření. Program "Oprav dům po babičce" je rozšířením programu Nová zelená úsporám, aby energetická úsporná opatření byla dostupná pro všechny věkové a příjmové skupiny obyvatel. Je to skvělá příležitost pro všechny, kteří chtějí zlepšit energetickou účinnost svého domova a přispět k ochraně životního prostředí.

 

RK Dalibor Žáček
Autor: RK Dalibor Žáček

Naše RK byla založena v roce 1990, jako první v Č. Budějovicích a jsme zakládajícím členem Asociace realitní kanceláří ČR.

Pro svou práci využíváme ty nejmodernější nástroje prezentace nemovitosti. Videoprohlídky nemovitosti,  homestaging a virtuální homestaging nemovitosti, zpracování 3D půdorysů nemovitosti, zpracování vlastní webové stránky nemovitosti a její prezentaci na sociálních sítích atd.

Neváhejte se na nás obrátit i v případě, že potřebujete pouze radu či konzultaci z oboru nemovitostí, včetně ocenění Vaší nemovitosti zdarma.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Odhad ceny nemovitosti ZDARMA

Spočítejte si orientační cenu vaší nemovitosti.

Spočítat ZDARMA