Kolik peněz můžete skutečně chtít za svou nemovitost?
29. 11. 2023

Kolik peněz můžete skutečně chtít za svou nemovitost?

 

Prodej nemovitosti je důležitým krokem, který vyžaduje pečlivé zvážení mnoha faktorů. Jedním z nich je určení správné ceny. Jaký je rozdíl mezi očekávanou a skutečnou cenou? Jak ovlivňují emoce stanovení ceny? A jak správně stanovit cenu? Přečtěte si můj článek a zjistěte více.

 

Rozdíl mezi očekávanou a skutečnou cenou

Při určování ceny nemovitosti je důležité rozlišovat mezi očekávanou a skutečnou cenou. Očekávaná cena je částka, kterou byste chtěli za svou nemovitost získat. Skutečná cena, známá také jako tržní hodnota, je částka, kterou je potenciální kupující ochoten zaplatit. Tato cena je ovlivněna mnoha faktory, včetně polohy nemovitosti, jejího stavu, velikosti a dalších vlastností.

Emoce a jejich vliv na stanovení ceny

Emoce hrají velkou roli při stanovování ceny nemovitosti. Může se stát, že kvůli emocionálnímu připojení k nemovitosti nebo vlivu vzpomínek hodnotíme naši nemovitost vyšší, než je její skutečná tržní hodnota. Je důležité si uvědomit, že potenciální kupci nemají stejný emocionální vztah k vaší nemovitosti a jejich hodnocení bude založeno na objektivních kritériích.

Stanovení správné ceny

Správné stanovení ceny je klíčem k úspěšnému prodeji vaší nemovitosti. Mnohdy se může vyplatit obrátit se na odbornou pomoc realitního makléře který dokáže zjistit skutečnou tržní hodnotu. Ve výsledku by měla být cena nastavena tak, aby co nejlépe odpovídala hodnotě, kterou nemovitost skutečně má.

Je zcela přirozené, že chceme za svůj domov dostat co nejvíce. Měli bychom ale mít na paměti, že naše očekávání nemusí odpovídat realitě trhu. Je tedy velmi důležité získat objektivní pohled a kvalifikovaný odhad tržní hodnoty naší nemovitosti.

Pokud máte pocit, že byste ocenili názor odborníka při určování ceny vaší nemovitosti, neváhejte se na mě obrátit prostřednictvím stránky s kontaktními údaji. Těším se na spolupráci s vámi!

RK Dalibor Žáček
Autor: RK Dalibor Žáček

Naše RK byla založena v roce 1990, jako první v Č. Budějovicích a jsme zakládajícím členem Asociace realitní kanceláří ČR.

Pro svou práci využíváme ty nejmodernější nástroje prezentace nemovitosti. Videoprohlídky nemovitosti,  homestaging a virtuální homestaging nemovitosti, zpracování 3D půdorysů nemovitosti, zpracování vlastní webové stránky nemovitosti a její prezentaci na sociálních sítích atd.

Neváhejte se na nás obrátit i v případě, že potřebujete pouze radu či konzultaci z oboru nemovitostí, včetně ocenění Vaší nemovitosti zdarma.

Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Odhad ceny nemovitosti ZDARMA

Spočítejte si orientační cenu vaší nemovitosti.

Spočítat ZDARMA