Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Popis nemovitosti

Prvorepubliková vila z roku 1939 v Českých Budějovicích

Nabízíme k prodeji jedinečnou prvorepublikovou vilu z roku 1939, která se nachází v prestižní a klidné vilové čtvrti Pražského sídliště v Českých Budějovicích. Tato lokalita je velmi žádaná díky svému půvabu, původní výstavbě z počátku 20. století a jednoduché dostupnosti do historického centra města, které je vzdálené pouhých 15 minut pěšky.

Popis objektu

Dvoupodlažní, podsklepený objekt s podkrovím je obklopen krásnou a udržovanou zahradou.  V suterénu, v prvním a druhém podlaží jsou celkem tři byty 3+kk. Podkroví nabízí možnost vestavby dalšího bytu. Vila se nachází na pozemku o výměře 427 m2, na kterém je krásná udržovaná zahrada a je na něj vjezd z ulice a možnost parkování. Vila je umístěná v klidnmé, neprůjezdné části ulice, v sousedství Kostela Nejsvětější Trojice.

Technické informace

Zastavěná plocha je 106 m2

Suterén - byt 3+1 72 m2, chodba 9 m2

I.NP - byt 3+1 72,2 m2, chodba 12,3 m2

II.NP - byt 3+1 72,9 m2, chodba 12,3 m2

Podkroví - půda 106 m2

Užitná plocha bytů celkem 256 m2.

Celková podlahová plocha domu 362 m2

Velikost pozemku činí 427 m2.

Vila je v udržovaném stavu s částečnými úpravami z předchozích let, ale zasloužila by si větší rekonstrukci.

Vytápěná je plynovým kotlem, jedním pro celý objekt, před třemi lety proběhla výměna kotle.

Ohřev vody pomocí elektrického bojleru, každý byt má svůj.

Dům má plastová okna. Okna do ulice mají venkovní žaluzie.  

Oprava střechy, včetně výměny krytiny proběhla v roce 1990. Výměna oken v roce 1997, oken v suterénu v roce 2003. Výměna kanalizační přípojky v roce 2000.  Celková rekonstrukce suterénu a přestavba na byt proběhla roce 2003. Nové podlahy, omítky, rozvody, okna, koupelna, kuchyně atd. Oprava fasády v roce 2016. Výměna plynového kotle 2021.

Objekt je napojen na vodovod, kanalizaci, elektřinu a plyn. Celkové měsíční náklady na provoz domu jsou cca 14 tis.

 

Pokud hledáte bydlení s historickým šarmem a zároveň blízko centra města, neváhejte nás kontaktovat. Těšíme se na vaši návštěvu.

 

Nabídková cena 14.300.000,- Kč

Videoprohlídka

Půdorysy

 

3D půdorysy - suterén

  

 

3D půdorysy - první patro

 

   

3D půdorysy - druhé patro

 

Pozemek - zahrada 427 m2

P.E.N.B.

PENB – průkaz energetické náročnosti, hodnota G. Zákon ukládá realitním kancelářím povinnost zveřejňovat hodnotu energetické náročnosti prodávané nemovitosti. Pokud prodávající nemá průkaz energetické náročnosti (PENB), je zprostředkovatel povinen ze zákona uvést hodnotu G, ačkoliv označení nemusí odpovídat skutečnému stavu nemovitosti.

Umístění domu

Dům se nachází v klidné poloze slepé části ulice Hálkova, uprostřed vilové zástavby. Má výbornou dopravní dostupnost do centra a v blízkosti domu se nachází veškerá infrastruktura. Zastávka MHD 100 m, centrum města 1 km, OC IGY 300 m, Poliklinika Pražská 300 m, základní škola a školka 400 m. Poloha domu nabízí i skvělé využití volnéhočasu, vzdálenost  k řece Vltavě s cyklostezkou Boršov – Purkarec 700 m, Sportovní klub Policie 750 m, multikino Cinestar 300 m.

RK Dalibor Žáček


RK Dalibor Žáček

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF