Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Chata u Pěněnského rybníka

Popis nemovitosti

Rekreační chata na břehu Pěněnského rybníka v Horní Pěně v přírodním parku Česká Kanada.

Nabízíme k prodeji útulnou rekreační chatu, která se nachází na břehu malebného Pěněnského rybníka v Horní Pěně. Tato chatka je ideálním místem pro ty, kteří si chtějí užít klidnou dovolenou v přírodě, a přitom mít všechny potřebné služby a atrakce v dosahu.

Chata je vzdálená pouhých 150 metrů od pláže Pěněnského rybníka, což znamená, že si můžete kdykoliv vyrazit na osvěžující koupání nebo si užít slunečního záření na písečné pláži. V okolí chaty najdete také malebnou vesnici Horní Pěna, která je vzdálená pouhý 1 kilometr, a historické město Jindřichův Hradec, které je vzdálené 7 kilometrů. Pro milovníky vodních sportů je zde také řeka Nežárka, která nabízí skvělé možnosti pro vodácké aktivity a je vzdálená pouhých 5 kilometrů.

Chata se nachází v bývalém rekreačním středisku ministerstva zemědělství, které je obklopeno přírodou a nabízí klidné a bezpečné prostředí pro odpočinek. Celkem zde najdete 15 chat, které vytvářejí přátelskou a komunitní atmosféru. 

Pozemky kolem chaty a vjezd do areálu jsou jiného vlastníka. Vlastníci obou pozemků souhlasí s vjezdem, ale není s nimi uzavřená žádná smlouva.

Tato dřevěná chata s obytným podkrovím nabízí veškeré pohodlí pro vaši dovolenou. V přízemí se nachází terasa, kde si můžete vychutnat své ranní kávové chvilky nebo večerní posezení s rodinou a přáteli. Uvnitř chaty najdete útulný obytný pokoj,  vybavenou kuchyni, sklad a WC. V podkroví se nachází prostorná ložnice se třemi lůžky a balkonem, odkud si můžete vychutnat krásný výhled na okolní přírodu.

Chata je napojená na elektřinu a v současné době se připravuje vybudování vrtané studny s možností přípojky vody do objektu, což zajistí nezávislost na vnějších zdrojích vody. Odkanalizování je zajištěno septikem a vytápění je lokální pomocí kamen na tuhá paliva, což zaručuje útulnou atmosféru i v chladnějších dnech.

Zastavěná plocha chaty činí 31 m2 a užitná plocha 41,2 m2. Pozemek -zastavěná plocha o výměře 31 m2 je součástí prodeje.  Okolní oplocený pozemek  je ve vlastnictví jiného vlastníka.  

Nabídková cena  899.000,- Kč. 

Videoprohlídka

Půdorysy

 

Přízemí

 

 

 

Podkroví

 

 

 

 

 

 

3D půdorysy

 

 

P.E.N.B.

Není povinnost uvádět:

 u budov s celkovou energeticky vztažnou plochou menší než 50 m2,

 u staveb pro rodinnou rekreaci (chaty, chalupy), které jsou užívány jen část roku a jejichž odhadovaná spotřeba energie je nižší než 25 % spotřeby energie, k níž by došlo při celoročním užívání,

Pěněnský rybník

Pěněnský rybník, jinak zvaný také Dřevo, je hospodářský rybník na Pěněnském potoce, přítoku Nežárky. Jeho katastrální výměra činí téměř 75 ha. Hráz je dlouhá cca 112 m a nachází se nad obcí Horní Pěna. Rybník je v soukromém vlastnictví a je využíván k rybochovným účelům.  Na jeho východním břehu vyrostla v 80. letech 20. století chatová kolonie. Pěněnský rybník se řadí mezi nejstarší rybníky na Hradecku. Nejstarší spolehlivě dochovaná zmínka o něm je z roku 1437.

Česká Kanada

Česká Kanada je krajinná oblast a turistická destinace, která se rozkládá na pomezí jižních Čech a západní Moravy při jejich trojmezí s Dolními Rakousy, zhruba mezi Slavonicemi, Novou Bystřicí a Kunžakem. Administrativně leží celá v okrese Jindřichův Hradec ve východním výběžku Jijočeského kraje, z fyzickogeografického hlediska je částí Javořické vrchoviny. Roku 1994 byl na jejím území vyhlášen Přírodní park Česká Kanada (283 km²), na nějž přímo navazují další přírodní parky Homolka - Vojířov (na západě) a Javořická vrchovina(na severovýchodě).

Symbolem a dominantou oblasti je rozsáhlá zřícenina hradu Landštejn. Popularitě se těší také renesanční historické centrum města Slavonice a přilehlé muzeum československého opevnění, ruiny zaniklé středověké vesnice Pfaffenschlag, keramikou proslulá osada Maříž, skaliska a balvany v lesích okolo Valtínova, úzkokolejná dráha do Nové Bystřice, pomník fiktivního českého génia Járy Cimrmana u vsi Kaproun a další místní přírodní a historické zajímavosti.

 

Příjezd k chatám

Pozemky kolem chaty

Pozemky kolem chaty a vjezd do areálu jsou jiného vlastníka. Vlastníci obou pozemků souhlasí s vjezdem, ale není s nimi uzavřená žádná smlouva.

RK Dalibor Žáček


RK Dalibor Žáček

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF